Turistická akcia „Banský náučný chodník Rákoš“

0
110

KST Volovec srdečne pozýva všetkých priaznivcov turistiky, ako aj záujemcov o banícku históriu Rožňavy na túru „Banský náučný chodník Rákoš“. Túra sa uskutoční dňa 7.4.2018 (sobota). Zraz je o 8:00hod nad benzínovou pumpou Slovnaft na Podrákoši.

K náučnému chodníku sa dostaneme z autobusovej stanice v Rožňave asi za 25 minút po žltej TZT, ktorá vedie z Rožňavy na hrad Krásna Hôrka. Chodník začína (končí) v rovnakom bode na žltej značke v lokalite Podrákoš, kde sa na okraji lesa nad benzínovou pumpou Slovnaft nachádza úvodný panel s informáciami o náučnom chodníku a histórii rožňavského baníctva.

Náučný chodník vybudovali vlani členovia Gemerského baníckeho spolku BRATSTVO Rožňava. Je tvorený 10 km dlhým okruhom s prevýšením + 390 m. Chodník vedie popri starých banských dielach na vrchu Rákoš, jeho súčasťou je 5 infopanelov o histórii rožňavského baníctva. Túra sa dá pohodlne zvládnuť za 4 – 5 hodín.

Trasa: Rožňava, Podrákoš – štôlňa Schlosser – zvyšky strážneho domčeka lanovej dráhy – štôlňa Žigmund – štôlňa Berta – lom pod Sitárkou – Rožňava

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Vložiť komentár
Vložte svoje meno