Tip na výlet – Hájske vodopády

0
242

Prichádza víkend a máme pre Vás skvelý tip na výlet. Užite si posledné jesenné dni a navštívte Hájske vodopády, ktoré sa nachádzajú neďaleko Košíc smerom na Rožňavu.

Tieto čarovné vodopády sú ukryté v lesoch Hájskej doliny, neďaleko cesty medzi obcami Háj a Hačava. Dĺžka Hájskej doliny je približne 6,5 km. Dolina od seba oddeľuje dve planiny Slovenského krasu a to Zádielsku planinu a Jasovskú planinu. Hájskou dolinou preteká Hájsky potok s dĺžkou približne 14 km. Vodopády patria k jedným z najkrajších prírodných výtvorov v Slovenskom krase. Najvyšší z týchto vodopádov meria viac ako 6,5 metra. Okrem neho sa tu nachádzajú ešte tri veľké a niekoľko menších vodopádov. Vodopády sú vysoké 1 až 7 metrov a ich výdatnosť sa odvíja od množstva zrážok. V zimnom období vodopády veľmi často zamŕzajú a vytvárajú ľadové steny.
Hájske vodopády nie sú len dielom prírody, ale aj dielom ľudských rúk. V miestach Hájskej doliny sa v minulosti nachádzali malá travertínové bane a lomy.
Šum padajúcej vody a krása východoslovenskej prírody prináša z návštevy tejto lokality naozaj nezabudnuteľný a neopakovateľný zážitok.

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Vložiť komentár
Vložte svoje meno