Rožňavčania rozhodli o tom, ktoré projekty mesto podporí

0
151

Rožňavčania rozhodli o tom, ktoré projekty mesto podporí v rámci participatívneho rozpočtu v celkovej výške 50.000 eur. Na jeden projekt bolo vyčlenených maximálne 5000 eur. Elektronickému hlasovaniu predchádzalo verejné, ako i stretnutia s autormi jednotlivých projektov.
Ako informuje mesto Rožňava na svojej internetovej stránke, v rámci občianskych projektov budú vybudované prístrešky s ohniskom pri Slanej, na dopravnom ihrisku pribudne oddychová zóna a podporený bude aj projekt Mine Trails, ktorý sa týka rozvoja horskej MTB cyklistiky a cestovného ruchu v meste a jeho blízkom okolí. Opravený bude chodník spájajúci dva kruhové objazdy pri všešportovom areáli kúpaliska a zimného štadióna, cesta vedúca k sanatóriu od cestného mosta, ako aj chodník od hotela Empres po zlatníctvo. V rámci participatívneho rozpočtu pôjde aj o revitalizáciu kúpaliska a veľkého parku.
„Keďže celková finančná suma, ktorú žiadajú predkladatelia na realizáciu projektov v roku 2018, nepresahuje sumu vyčlenenú na participatívny rozpočet v tohtoročnom rozpočte mesta, budú všetky predložené projekty, ktoré sa dostali do verejného hlasovania zrealizované bez ohľadu na poradie, ktoré určili hlasujúci,“ uvádza na svojej internetovej stránke mesto.

ZDROJTASR
ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Vložiť komentár
Vložte svoje meno