Poklady Slovenska prosia o pomoc!

0
205

Nadácia VUB každoročne vyhlasuje súťaž Poklady Slovenska. Prostredníctvom tejto súťaže chce poukázať na alarmujúci stav vzácnych kultúrnych pamiatok a pomôcť im opäť ožiť vďaka grantu, ktorý je vyčíslený na 50 000€.

Slovenské pamiatky pozná a hovorí o nich celý svet. Mnoho z nich je však v zlom stave a volajú o pomoc. Nadácii VUB záleží na ochrane a zachovaní nášho kultúrneho dedičstva a vie, že toto dedičstvo nie je ľahostajné ani vám.
Keďže ani nám to nie je ľahostajné, preto sme sa rozhodli, že týmto chceme podporiť naše Mauzóleum Andrássyovcov v Krásnohorskom Podhradí, ktoré je tieže zaradené medzi poklady Slovenska.

Nominovaných bolo 750 rozličných objektov, či umeleckých diel z celého Slovenska! Z tohto dôvodu sme sa rozhodli podporiť svoju pamiatku v hlasovaní špeciálnou výstavou vo vstupných priestoroch kaštieľa Betliar, ktorá všetkým návštevníkom priblíži nie len objekt Mauzólea, ale aj romantický príbeh manželského páru Františky a Dionýza Andrássyovcov, ktorí sú pochovaní v Mauzóleu.

Okrem toho SNM – Múzeum Betliar počas veľkonočnej soboty 20. apríla 2019 pripravilo špeciálnu prehliadku – Pohľad zblízka, na ktorej historik umenia Július Barczi predstaví najväčšie poklady Mauzólea. Budú sa vystavovať veľmi vzácne predmety, ktoré budú počas prehliadky chránené príslušníkmi Policajného zboru. Vstup na prehliadku je limitovaný, v prípade záujmu je nutná rezervácia na telefónnom čísle 0918 723 500. Návštevníkom, ktorí sa preukážu verifikačným kódom v sms správe, bude na podujatie umožnený bezplatný vstup.

Zahlasovať za Mauzóleum Andrássyovcov môžete na stránke www.nadaciavub.sk prostredníctvom zaslania sms, ktorá nie je spoplatnená.

 

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Vložiť komentár
Vložte svoje meno