Otvorenie bežeckého areálu v Dobšinskej Ľadovej Jaskyni

0
180

Týmto  by  sme  Vám  radi  dali  do  pozornosti  otvorenie  areálu  bežeckého  lyžovania v Dobšinskej Ľadovej Jaskyni spojené s prechodom lyžiarskych bežeckých tratí, ktoré sa uskutoční v nedeľu 13. januára 2019 o 13:00 hod.. Príďte si zašportovať v krásnej prírode Slovenského raja.

Lyžiarske bežecké trate lokalizované v  Dobšinskej  Ľadovej Jaskyni  majú  bohatú  tradíciu. Areál sa darí revitalizovať vďaka projektu „Obnova areálu bežeckého lyžovania v Dobšinskej Ľadovej Jaskyni“, ktorý  je  spolufinancovaný  Košickým samosprávnym krajom z programu Terra  Incognita  a  vďaka  Mestským  lesom  Dobšiná,  spol. s.r.o.. V  rámci  projektu  sa vytvorila okruhová koncepcia lyžiarskych bežeckých tratí. To znamená, že v rámci hlavného najdlhšieho okruhu sú umiestnené ďalšie okruhy kratších tratí tak, že každá z nich využíva jeho  určitú  časť.  Najdlhšou  traťou  je 4.5 km trať / okruh.  Kratšími sú 2.4, 2.8 a 3.5 km trate / okruhy.

V  priestore  štartu / cieľa  tratí  je  návštevníkom k dispozícii premostenie či altánok s možnosťou sedenia, odkladania vecí, voskovania lyží a zároveň slúžiaci ako oddychové miesto. Na altánku je umiestnená informačná tabuľa s mapou tratí.

 Pridanou  hodnotou  areálu  bežeckých  tratí  je  ich  lokalizácia  v  prekrásnej  prírode Slovenského raja. Lyžiarske bežecké trate v Dobšinskej ľadovej Jaskyni využívajú prírodný profil rozšíreného údolia v hornom toku rieky Hnilec vedľa masívu vrchu Duča v bezprostrednej  blízkosti  vstupu  do  svetoznámej  Dobšinskej  ľadovej  jaskyne,  ktorá je zapísaná do svetového prírodného dedičstva UNESCO.

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Vložiť komentár
Vložte svoje meno