OBALY A KNIHY – vizuálne myslenie a fantázia šikovných študentov

0
186

Po prvý krát sa v priestoroch Gemerskej knižnice Pavla Dobšinského v Rožňave uskutočňuje výstava vizuálneho myslenia a fantázie študentov Školy úžitkového výtvarníctva Košice, odborov Propagačná grafika a Propagačné výtvarníctvo.

Prezentujú sa ročníkové projekty – témy prác týchto dvoch odborov sú iné, ale spája ich funkčnosť, praktickosť a estetika. Spoločnou témou žiakov propagačného výtvarníctva bol obal. Šikovní žiaci sa toho hneď chytili a navrhli farebné a výtvarné riešenia obalov na sušienky s rôznymi príchuťami, na ovocné a zeleninové šaláty a obaly na čokoládové muffiny. Veľký dôraz kládli na kompozičné a typografické riešenie obalu.

Tieto práce žiakov sú jedinečné, odzrkadľuje sa v nich kreatívnosť a chuť tvoriť.

Na knižné prezentácie rôznych typov sa zamerala propagačná grafika. Priestorové knihy „Tunel book“ s využitím upravených malieb a kresieb z krajinárskeho kurzu predstaví prvý ročník. Tieto práce sú doplnené štylizovaným motívom kvetov. Knihu „Landscape book“ spolu s voľnými grafickými listami využitými v tejto knihe predstaví druhý ročník. Tretí ročník prezentuje skladané knihy „Accordion book“ so všímavými stranami, ukážkou ilustrácii a úpravou textu. Ukážky je možné vidieť plošne aj priestorovo.

Grafické riešenie obalov je pestré, veselé a nechýba im ani humor.

Výstava pod názvom „Obaly a knihy“ potrvá do 5.5.2018, je otvorená pre širokú verejnosť, v priestoroch Gemerskej knižnice Pavla Dobšinského v Rožňave, ul. Lipová 3, v čase vypožičaných hodín knižnice.

Vypožičaný čas knižnice:
Pondelok – 7:30 – 18:00
Utorok – 7:30 – 18:00
Streda – 7:30 – 18:30
Štvrtok – zatvorené
Piatok – 7:30 – 18:30
Sobota – 7:30 – 12:30

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Vložiť komentár
Vložte svoje meno