Michal Domik

0
1324

Michal Domik, 43 r., živnostník, nezávislý kandidát

 1. Aká je Vaša vízia, kam sa môže mesto o 4 roky pod Vaším vedením posunúť ?
 • Vytvorím tím, ktorý skontroluje všetky nákupné a predajné ceny mesta – od toaletného papiera až po predaj dreva. Samozrejme budem vyjednávať o znížení ceny za odvoz komunálneho odpadu a uvažovať aj o vytvorení vlastného zberového dvora. Predpokladaná úspora je minimálne jeden milión ročne. Tieto peniaze budú použité na budovanie detských ihrísk, opravu chodníkov a ciest, vybudovanie parkovísk, revitalizáciu parkov a okolia blokov, zlepšia sa podmienky združení – športových, kultúrnych, zaoberajúcich sa charitou, dôchodcami, menšinou atď.
 1. Aké konkrétne zmeny sa chystáte po Vašom prípadnom zvolení iniciovať?
 • Ak dostanem možnosť, budem mať tú výhodu, že nikomu som nesľúbil žiadny post a budem mať možnosť doplniť do riadiacich štruktúr odborníkov znalých vo svojom odbore a nie ľudí, ktorých mi navrhnú politické strany alebo sponzori, nakoľko si celú kampaň financujem z vlastných zdrojov.
 1. Mienite podstatné rozhodnutia v riadení mesta, návrhy či zámery konzultovať s obyvateľmi? Ak áno, tak akými konkrétnymi spôsobmi?
 • V prvom rade treba vytvoriť komisie a dosadiť do nich kompetentných ľudí znalých v odbore. Dať možnosť občanom vyjadriť sa k problematike a vypočuť si aj ich názor. Môžu mať dobrý nápad, ktorý môže ušetriť čas aj peniaze pre celé mesto.
 1. Uveďte 3 konkrétne kroky, ktoré sa chystáte po prípadnom zvolení urobiť, aby ich výsledkom bolo zvýšenie turistickej návštevnosti mesta/ regiónu.
 • Rožňava je klenot. Naše mesto sa nachádza uprostred historických a prírodných klenotov. Na východ – hrad Krásna Hôrka, Mauzoelum, Jaskyňa Krasnohorská Dlhá Lúka, Zádielská dolina, Turnianský hrad. Na sever – Betliarsky kaštiel, Dobšinská ľadová jaskyna, priehrada Dedinky. Na  západ – Aragonitová jaskyňa, tunel Slavošovce, relax Hotel Hrádok. Na juh – Gombasecká jaskyňa, Silická planina.
 • Obnoviť mesto, aby sa turisti okrem námestia mohli prejsť aj po našich parkoch, sídliskách alebo zrelaxovať na kúpalisku.
 • Zvolať všetkých zainteresovaných od hotelierov, gastronómov, správcov kultúrnych aj prírodných klenotov a rozprávať o možnostiach.
 • V rámci podpory z eurofondov cezhraničnú spoluprácu v rámci turizmu.
 • Spoločne naplánovať štyri až päť dní krásnych zážitkov pre turistov zo zahraničia, ale aj zo Slovenska. Podnikatelia musia projektu dôverovať, že pomáha im a nie jednotlivcom.
 1. Po 4 rokoch vo funkcii primátora, na čo by ste boli pyšný, ak by v Rožňave po Vás ostalo?
 • Verím, že ušporím peniaze. S istotou viem, že tak vybudujem mesto. Vybudujem detské ihriská, bude fungovať štruktúra športu, všetky športové kluby sa budú mať dobre a budú môcť vychovávať ďalšie talenty, predovšetkým deti odtiahnuť od počítačov. Budú sa revitalizovať sídliská. Sú to obrovské peniaze a podľa mojich prepočtov sú to za 4 roky  minimálne 4 milióny eur. Každý si môže prepočítať, čo sa zo štyroch miliónov eur dá vybudovať.  Sľubujem, že tieto základné veci, ktoré nám tu chýbajú, sú dôležité veci, ktoré musíme urgentne  vybudovať do tých štyroch rokov. Chýbajú nám detské ihriská, chodníky, cesty, parkovacie zóny okolo blokov, zóny pre psíkov, či  pre deti. Základom je, aby peniaze, ktoré doteraz išli záujmovým skupinám, začali znova slúžiť nám občanom mesta Rožňava.  To bude taký môj úspech.
ZDROJroznavaplus.sk
ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Vložiť komentár
Vložte svoje meno