Kto z talentovaných tvorcov amatérskej filmovej tvorby získa sošku Goskara? Príďte sa pozrieť už túto sobotu!

0
2924

Už 22. krát organizuje Gemerské osvetové stredisko (GOS), kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja krajské kolo celoštátnej postupovej súťaže Cineama.

Ide o prehliadku amatérskej filmovej tvorby autorov z Košického kraja, ktorá vyhľadáva talentovaných tvorcov, rozvíja ich kreativitu a zároveň dáva možnosť prezentácie a konfrontácie všetkým záujemcom, ktorí tvoria v tejto oblasti záujmovo-umeleckej činnosti.

Helena Novotná, riaditeľka GOS informuje: „Realizáciou súťaže vytvárame priestor na rozvíjanie záujmov, umeleckej tvorivosti, nadania a technických schopností v oblasti amatérskej filmovej tvorby, a tiež na umelecké stvárnenie skutočnosti, na vyjadrenie názorov, postojov, skúseností autorov filmových diel.”

„Diváci, priaznivci nekomerčných filmov, sa môžu aj tento rok tešiť na pestrú paletu žánrov v celkovom počte 36 krátkych snímkov animovanej tvorby, hraných filmov, dokumentov a  videoklipov od autorov z Košíc, Spišskej Novej Vsi a Rožňavy, ktorí reflektujú súčasné témy nekomerčným pohľadom nezávislých tvorcov,“ pozýva Anežka Kleinová (GOS) a dodáva: „ich spracovanie v ničom nezaostáva za profesionálnou tvorbou, a preto bude program atraktívny aj pre širokú verejnosť.“

Chcete vedieť kto tento krát získa sošku Goskara – Gemerský variant prestížneho a známeho Oscara? Potom sa príďte pozrieť do Domu tradičnej kultúry Gemera (Betliarska 8, Rožňava) v sobotu 14.apríla 2018 od 9:00hod.

Podrobné info: www.gos.sk alebo facebookový profil gos.roznava
Vstup je voľný

Krajskú súťaž z verejných zdrojov podporil a hlavným partnerom projektu je Fond na podporu umenia.

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Vložiť komentár
Vložte svoje meno