INFO: Noc divadiel otvorí brány divadiel. Inak to nebude ani v Rožňave

0
179
Zdroj: roznavaplus.sk

Noc divadiel otvorí brány divadiel, kultúrnych centier a umeleckých škôl na Slovensku deviaty raz. Výnimkou nebude ani mestské divadlo Actores v Rožňave.

9. ročník Nocí otvorených divadiel a predstavení

Už deviaty raz Noc divadiel otvorí brány divadiel, kultúrnych centier a umeleckých škôl na Slovensku. Ponúkne výnimočné predstavenia, stretnutia s obľúbenými hercami a herečkami či iné netradičné zážitky.

Noc divadiel sa koná každoročne, vždy tretiu novembrovú sobotu, keď program v divadlách na celom Slovensku plynie až do neskorej noci. Divadlá, kultúrne centrá a umelecké školy otvoria 17. novembra dvere a zákulisia počas večerných a nočných hodín, aby demonštrovali svoju otvorenosť novým podnetom a inšpiráciám. Myšlienka spoločného podujatia vznikla na podnet francúzskych divadelných umelcov a prvýkrát sa ako pilotný program realizovala 25. októbra 2008 v Detskom divadle Dubrava v Záhrebe a v Šibenskom divadle. Možnosť prezentovať divadelný program aj inak, ako počas všedných dní, spája každý rok stovky divadiel a tisícky divákov po celej Európe. Noc divadiel je výnimočné podujatie aj tým, že okrem profesionálnych umelcov zapája aj ochotnícke súbory a vytvára tak veľkú divadelnú rodinu.

Čo nás čaká v sobotu 17.novembra v Actores ?

 19:00 – 22.00 /  ROŽŇAVA
NOC DIVADIEL 2018

19:00 * OTVORENIE NOCI DIVADIEL

19:10 – 21:00 * ČARODEJNICE
Tatiana Masníková, Róbert Šimko

Výpravný muzikál na motívy diela svetoznámeho autora pre deti Roalda Dahla. V príbehu chlapca, ktorého čarodejnice premenia na myš, zažijete scény, kde takmer tuhne krv v žilách, ale aj množstvo komických situácií či ponaučení. Rozhodne sa však nikto báť nebude!

Vhodné pre všetkých divákov od 5 rokov!

Finančná podpora: FOND NA PODPORU UMENIA

Vstupné: 5,-

21:00 – 21:30 * OTVORENIE TAJOMSTVA ZÁKULISIA
Spoločná cesta s divákmi do tajomstva zákulisia

22:00 * VEČERNÝ PUNČ v KAVIARNI DIVADLA
(25. sezóna divadla)
Rozhovory s divákmi a hercami divadla pri večernom punči s projekciou autorskej inscenácie PLOT

 

 

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Vložiť komentár
Vložte svoje meno