INFO: Na čo všetko sa môžete tešiť v Divadle Actores? Pozrite si novembrový zoznam predstavení

0
194

Rožňavské divadlo Actores tento rok začalo svoju 25. sezónu. Pre divákov je tu pripravený skutočne bohatý program predstavení. Diváci sa rozhodne majú na čo tešiť. Predstavenia určené pre všetky vekové kategórie. Na svoje si tu prídete vy aj vaše ratolesti. Pozrime sa teda, čo nás tu v tomto mesiaci vlastne čaká.

08. 11. 2018 / 11:20 /  Rožňava, Divadlo ACTORES
DON JUAN II. premiéra

Hra o legendárnej postave nenapraviteľného zvodcu ženských sŕdc, ktorá vie diváka predovšetkým rozosmiať, no zároveň umožňuje precítiť i jemnú nostalgiu provokatívnej myšlienky o existencii človeka, pre ktorého morálne zásady neplatia…

Vstupné: 4,- / 2,- pre študentov a dôchodcov

 

11. 11. 2018 / 15:00 /  Rožňava, Divadlo ACTORES
PINOKIO / Divadlo CILLING

Keď klameš, narastie ti dlhý nos!

Pinokio dokáže spievať, tancovať, behať a dokonca aj žonglovať! Nudiť sa s ním niet kedy…

Vstupné: 3,50

 

16. 11. 2018 / 19:00 /  Rožňava, Divadlo ACTORES
MILYENEK A MAGYAROK? (Akí sú maďari?)
Divadlo THÁLIA Košice

Akí sú Maďari? Málovravní, osamelí kovboji a krčmoví chvastúni. Akrobati v posteli, ale i na stoličke sa trasúci ujovia Gedeoni…

Vstupné: 7,-

 

17. 11. 2018 / 19:00  22.00 /  ROŽŇAVA
NOC DIVADIEL 2018

19:00 * OTVORENIE NOCI DIVADIEL

19:10 – 21:00 * ČARODEJNICE
Tatiana Masníková, Róbert Šimko

Výpravný muzikál na motívy diela svetoznámeho autora pre deti Roalda Dahla.

V príbehu chlapca, ktorého čarodejnice premenia na myš, zažijete scény, kde temer tuhne krv v žilách, ale aj množstvo komických situácií či ponaučení. Rozhodne sa však nikto báť nebude!

Vhodné pre všetkých divákov od 5 rokov!

Finančná podpora: FOND NA PODPORU UMENIA

Vstupné: 5,-

21:00 – 21:30 * OTVORENIE TAJOMSTVA ZÁKULISIA
Spoločná cesta s divákmi do tajomstva zákulisia

22:00 * VEČERNÝ PUNČ v KAVIARNI DIVADLA
(25. sezóna divadla)
Rozhovory s divákmi a hercami divadla pri večernom punči s projekciou autorskej inscenácie PLOT

Už deviaty raz Noc divadiel otvorí brány divadiel, kultúrnych centier a umeleckých škôl na Slovensku. Ponúkne výnimočné predstavenia, stretnutia s obľúbenými hercami a herečkami či iné netradičné zážitky.

Noc divadiel sa koná každoročne, vždy tretiu novembrovú sobotu, keď program v divadlách na celom Slovensku plynie až do neskorej noci. Divadlá, kultúrne centrá a umelecké školy otvoria 17. novembra dvere a zákulisia počas večerných a nočných hodín, aby demonštrovali svoju otvorenosť novým podnetom a inšpiráciám. Myšlienka spoločného podujatia vznikla na podnet francúzskych divadelných umelcov a prvýkrát sa ako pilotný program realizovala 25. októbra 2008 v Detskom divadle Dubrava v Záhrebe a v Šibenskom divadle. Možnosť prezentovať divadelný program aj inak, ako počas všedných dní, spája každý rok stovky divadiel a tisícky divákov po celej Európe. Noc divadiel je výnimočné podujatie aj tým, že okrem profesionálnych umelcov zapája aj ochotnícke súbory a vytvára tak veľkú divadelnú rodinu.

ZDROJroznavaplus.sk
ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Vložiť komentár
Vložte svoje meno