INFO: 2. debata s kandidátmi na post primátora mesta Rožňava

0
295
Zdroj: roznavaplus.sk

Do komunálnych volieb nám zostávajú 3 dni. Pred dvomi týždňami sa v Rožňave konala 1. diskusia kandidátov. Po dvoch týždňoch v utorok 6. novembra sa o 17.00 hod. v priestoroch Kultúrno-kreatívneho centra Kláštor uskutočnila 2. debata kandidátov na post primátora mesta Rožňava.

V samotnom úvode sa kandidáti v stručnosti predstavili, vysvetlili, prečo sa rozhodli kandidovať a objasnili občanom svoje vízie a plány po prípadnom zvolení.

Druhej debaty sa tentokrát zúčastnili len dvaja kandidáti. Plynulosť a celý priebeh debaty zabezpečoval moderátor Matúš Žac.

Programom diskusie bol rozpočet mesta, odliv mladých ľudí z Rožňavy za prácou, otázka participatívneho rozpočtu a jeho samotného vnímania kandidátmi, problémy s parkovacími miestami v Rožňave a na sídlisku Juh. Boli tu taktiež spomenutí seniori a dôchodcovia a riešili sa tu aj otázky národnostných menšín.

Debaty sa zúčastnilo približne 30 ľudí. Zúčastnení občania mali možnosť zapojiť sa do debaty a klásť kandidátom otázky prostredníctvom internetu.

Diskusia mala pokojný priebeh a ukončila sa po 18:00.

ZDROJroznavaplus.sk
ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Vložiť komentár
Vložte svoje meno