Deti si užili Trojkráľové popoludnie na hokeji

0
776

Sobota, 6. januára, patrila v meste Rožňava hokeju. Športové podujatie Deti na hokej privítalo množstvo malých zdatných hokejistov, ale aj tých, ktorí stáli na korčuliach prvý krát. Veď so športom treba začínať už v mladom veku.

Brány Zimného štadiónu v Rožňave sa otvorili o 13:30, aby deti spoločne s rodičmi mohli privítať vzácnu návštevu. Okrem vĺčika Gooolyho prišla aj Diana Kosová zo Slovenského zväzu ľadového hokeja. Rožňavu navštívili už po tretí krát.

Podujatie Deti na hokej sa organizuje na štadiónoch po celom Slovensku a jeho cieľom je vštepiť deťom lásku k zimnému športu, ktorý má na Slovensku dlhú tradíciu. Ide o náborový program Slovenského zväzu ľadového hokeja. Spoluorganizátorom podujatia bolo Mesto Rožňava, v spolupráci s technickými službami mesta.

„Sú to rôzne aktivity na obratnosť a rýchlosť, deti ktoré sú prvý krát na ľade sa učia korčuľovať, máme tu hru na malé bránky a streľbu na presnosť. Symbolom podujatia je vĺčik Goooly, na záver s ním prebehne fotenie,“ uviedol pre náš portál prezident hokejového klubu a zástupca primátora mesta, Dionýz Kemény.

Na záver nechýbala ani tombola a vrcholom programu bol koncert Roba Šimka so skupinou Massriot. Na ľade sme videli množstvo šťastných a usmiatych tvárí, je zrejmé, že deti v Rožňave hokej baví. Môžete sa o tom presvedčiť v našej fotogalérií.

ZDROJ/ AUTOR : Monika Gorejová
ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Vložiť komentár
Vložte svoje meno